Sıkça Sorulan Sorular

Su arıtma cihazları hakkında merak edilenler ve Sıkça Sorulan Sorular

Kullanmakta olduğumuz suların ortak özellikleri nelerdir?


Kullanmakta olduğumuz suların en büyük ortak noktası içilemez derece kirli olmasıdır. Ve buna ek olarak mutfak aletlerimize ve bedenimize çokça zararı olan kireçli olması bu ortak noktalardan bir kaçı sadece.
İdeal içme suyunun özellikleri nelerdir?


İdeal içme suyunun özellikleri, içinde mikrop ve bakteri barındırmayan saf, pH+ değeri yüksek sadece su bileşenlerinin ve minerallerin bolca olmasıdır.
Su arıtma sistemleri güvenli midir?


Su arıtma sistemleri büyük bir Ar-Ge çalışmasının ürünüdür. Bu sebepten dolayı büyük şehirlerde; ulaşabileceğimiz en temiz ve saf su, su arıtma cihazlarından elde edilen sudur. Su arıtma cihazları dünya çapında birçok testten geçmiş ve onay almıştır. Güven veren en büyük değer, bir değil birçok kurumdan onay almasıdır.
Su arıtma sistemini satın almadan önce nelere dikkat etmeliyiz?


Su arıtma sistemini satın almadan önce; suyu arıtan filtrelerin kalitesine, onay aldığı kurumlara, müşteri memnuniyetine, ve garanti süresine bakmak yeterli olacaktır.
Nasıl bir su arıtma cihazı tercih etmeliyiz?


Güven veren markanın cihazını tercih etmek çok önemli. Ek olarak; çelik tanka sahip, alkali ve mineral dengeleyici özelliklere sahip, tezgah altı su arıtma cihazlarını tercih etmek daha sağlıklı olacaktır.
Damacana ve tek kullanımlık pet şişe sular güvenli midir?


Güvenli değildir. Çünkü; plastik şişelerin nasıl üretimden geçtikleri ve ulaşım aşamasını bilemeyiz. Ve ayrıca, plastik şişelerin için BPA adlı kanserojen madde vardır. Plastik şişeden su içerek BPA adlı kanserojen maddeleri de içimize alırız. Özellikle bu zor pandemi günlerinde, dışarıdan hazır su almak veya sipariş etmek virüs ile olan mücadelemiz açısından oldukça tehlikeli.
Su arıtma seçiminde en çok yapılan hatalar nelerdir?


En büyük hata ucuz olan su arıtmanın diğer su arıtmalar ile aynı işlevi gördüğüne inanmaktır. Su arıtma cihazlarının fiyatını belirleyen içindeki filtrelerin kalitesidir. Bunu göz önünde bulundurarak satın almak en doğru seçenektir.
“Ters Ozmos” sistemi nedir ve nasıl çalışır ?


Reverse Osmosis ya da Türkçesiyle Ters Ozmoz teknolojisi içme suyu elde etmek için kullanılan en gelişmiş ve en yaygın teknolojidir. İlk olarak NASA tarafından uzay kapsülünde kısıtlı alanda atık sudan içme suyu elde etmek amacıyla geliştirilmiştir. Daha sonra gelişen teknolojiyle birlikte evlerde ve iş yerlerinde içme suyu üretmek üzere yaygınlaştırıldı. Bugün bu teknoloji sayesinde niteliksiz şebeke suyundan, kuyu suyundan ve hatta deniz suyundan içme suyu elde edilebilmektedir.
Yeterli miktarda su içmenin faydaları nelerdir?


✓Cildi tazeler ve güzelleştirir. ✓ Eklemlere destek verir. ✓ Vücut ısısını dengeler. ✓ Hücrelere oksijen ve besin taşır. İnsan vücudunun %70’inin su olduğunu dşünürsek kısacası “su hayattır”.
Filtre sayısı arttıkça kalite artar mı?


Hayır artmaz. Önemli olan, doğru filtreyi doğru şekilde kullanmaktır. Pazarlamak için gereğinden fazla ve kalitesiz filtre kullanmak sudaki mineralleri ve alkali özelliklerini yok eder. Su en doğal şekilde arıtacak kadar filtre olması yeterlidir.
Su arıtma cihazı sudaki kireci arıtır mı?


Evet arıtır. Su arıtma sistemleri başta kireç olan, size ve mutfak aletlerinize zarar veren her maddeyi arıtır. Bu sayede sadece kendinizi değil mutfağınızdaki gereçleri de korumuş olursunuz.
Su arıtma cihazının en iyi içme suyu olduğunu nasıl kanıtlarsınız?


Su arıtma cihazlarının arıttığı su, zaten bilenen bir şekilde en iyi içme suyudur. Bunu; test aşamasında, müşteri yorumlarında sıklıkla görüyoruz. Merak edenler water tester yani su ölçüm cihazı temin ederek kendileri de kanıtlayabilirler.
Su arıtma cihazları ortalama bir depoyu yaklaşık kaç sürede doldurabilir?


Su arıtma cihazı ortalama bir depoyu rahatlıkla 1 saat içerisinde doldurabilir. Bu da günde yaklaşık 300 litre temiz su demektir.
Pandemi günlerinde su arıtma cihazlarının avantajları nelerdir?


Öncelikle sağlığa daha da çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, sağlıklı su öncelikli gerekliliktir. Ve hazır suların bir çok elden geçerek teslim edilmesi büyük bir tehdir. Sevdiklerimiz ve kendimiz için, su arıtma kullanmanın avantajları oldukça büyük.
Su arıtma kullanmak, hazır suya göre daha mı karlıdır?


Evet, kesinlikle. Özellikle uzun vadede kıyaslanamayacak kadar karlı bir alışveriş.